ورود اعضا |           


 

تعدادبازدید » 618

تاریخ » ۱۳۹۴/۵/۲۲

?
تجلیل روز خبرنگار

شهردار زیراب گفت : خبرنگاران پل ارتباطی مردم و مسئولین و بازگو کننده مشکلات مردم هستند. 

 ؛ محمود اعتصامی با تبریک روز خبرنگار و گرامیداشت یاد و خاطره شهدای خبرنگار ، افزود : خبرنگاران بازگو کننده توانمندی های مسئولان نظام مقدس جمهوری اسلامی هستند.

وی با تشکر از خبرنگاران بابت تلاش هایشان در سنگر اطلاع رسانی ، ادامه داد : از خبرنگاران بابت اطلاع رسانی در موضوع سیل اخیر قدردانی می کنیم.  

اعتصامی با تاکید بر اینکه عملکرد شهرداری زیراب با توجه به بضاعت مالی اندک صورت گرفت ، اظهار داشت : سال گذشته مشکلات متعددی سهواً و عمداً در مسیر شهرداری و شورای شهر قرا گرفته بود.

شهردار زیراب ضمن درخواست از تمام دستگاه های برای عمران این شهر ، تصریح کرد : به نقل از شهروندان زیراب ، نصب جداول سطح شهر در طول 35 سال اخیر بی نظیر بوده است.

اعتصامی با تاکید بر اینکه از سال گذشته نهضت آسفالت در شهر زیراب آغاز شده است ، به سیل اخیر در این شهر اشاره کرد و عنوان کرد : 2 ماه قبل از سیل ، احداث پروژه دیوار حفاظتی در بخشی از رودخانه آغاز شده بود که از تخریب بیشتر منازل جلوگیری به عمل آمد.

وی ادامه داد : تا 2 سال آینده و با مشارکت مردم طرح احداث دیواره محافظتی رودخانه به پایان خواهد رسید.

شهردار زیراب با اشاره به اینکه خرید سنگ شکن در دستور کار قرار گرفته است ، اظهار داشت :‌ برای خرید این دستگاه از آب منطقه ای و نمایندگان مردم کمک می خواهیم.

اعتصامی با تشکر از شهرداری ساری بابت همراهی در کنترل بحران پس از سیل ، گفت : از آب منطقه ای و مردم میخواهیم در بحث احداث دیواره های حفاظتی همراهی و کمک کنند.

وی ادامه داد : پل موقت فجر هیچ تاثیری در ایجاد خسارات های ناشی از سیل نداشت.

شهردار زیراب با تاکید بر اینکه سیل اخیر در 60 سال گذشته بی سابقه بود ، اظهار داشت : با توجه به جمع شدن درختان قطور بعد از پل موقت فجر و تغییر مسیر رودخانه شاهد تخریب منازل بودیم.

اعتصامی با بیان اینکه در هنگام تجمیع درختان رودخانه به مسئولان مربوطه از جمله فرماندار ، هشدار داده بودم که به یک دستگاه هلی کوپتر برای باز شدن مسیر اصلی رودخانه نیاز است  ، تصریح کرد : همزمان در چندین نقطه شهر زیراب شاهد تخریب منازل بودیم ولی علی رغم درخواست مکرر کمک ، تا ساعت 11 روز وقوع سیل هیچ مسئول اجرائی به کمک شهرداری و شورا نیامده بودند.

وی افزود : از مدیرکل راه آهن شمال که در سیل اخیر با تمام تجهیزات و ماشین آلات به کمک مردم سوادکوه آمدند تشکر میکنم.

شهردار زیراب افزود : در 5 ماه اول امسال ، 320 میلیون تومان صرف آسفالت و 190 میلیون تومان صرف نصب جداول در شهر زیراب شده است.

اعتصامی در مورد خرید بخشی از محوطه ساختمان شهرداری زیراب گفت : در دوره قبلی شهرداری می توانستیم با قیمت کمتر از 50 میلیون تومان این محوطه را خریداری کنیم ولی در نهایت در دوره بنده با قیمت به مراتب بیشتری خریداری شد.در ادامه ، رئیس شورای اسلامی شهر زیراب گفت : شهردار و شورای شهر زیراب در کنار هم به فکر عمران شهر هستند.

هرمز علی نژاد با تبریک روز خبرنگار ، اظهار داشت : به دنبال ایجاد درآمد پایدار برای شهر زیراب هستیم.

وی با گلایه از بعضی از مسئولین که در سیل اخیر با شهرداری و شورا همراهی نکردند ، افزود : شهر زیراب با کاستی ها و کمبودهای متعددی رو به رو است.

رئیس شورای اسلامی شهر زیراب با تاکید بر اینکه عقب ماندگی های این شهر بسیار زیاد است ، تصریح کرد : خیلی از کوچه ها ، خیابان ها و معابر شهر زیراب از حداقل امکانات و آسفالت مناسب بی بهره است.

علی نژاد ادامه داد :  چندی پس از شروع فعالیت شورا و شهردار طی نامه رسمی به مسئولان مربوطه بر احداث دیواره حفاظتی و لایروبی رودخانه تاکید کردیم.

رئیس شورای اسلامی شهر زیراب با بیان اینکه ساماندهی رودخانه تلار می تواند باعث جذب گردشگر شود ، اظهار داشت : شهر زیراب امام زاده های مشهوری دارد ولی مسافرین به دلیل عدم وجود یک هتل مناسب ، در حیاط این اماکن مقدس می خوابند.

وی با درخواست از شهروندان زیراب برای مشارکت در احداث دیواره های محافظتی در حریم رودخانه تلار ،‌ گفت : همه مسئولین در آسیبی که به یک شهروند زیرابی وارد می شود  ، شریک است.

 

در ادامه ، سید عیسی موسوی دیگر عضو شورای شهر زیراب با تبریک روز خبرنگار ، اظهار داشت : خبرنگاران افرادی هستند که واقعیت ها را به حق بازگو می کنند.

وی با اشاره به سیل اخیر در  زیراب ، افزود : بنده بابت خسارت هایی که در سیل اخیر بر مردم وارد شد اظهار تاسف می کنم.

موسوی ادامه داد : در جهت دریافت خسارات برای آسیب دیدگان تمام توان مان را گذاشته ایم.

وی با اشاره به اینکه انتظار می رود در موضوع سیل اخیر ، دستگاه قضائی با شهرداری و شورای شهر زیراب همکاری کند ، تصریح کرد : طغیان رودخانه تقدیر الهی بود ولی همه مسئولین تلاش کردند از میزان خسارت های احتمالی آن بکاهند.

 

در ادامه ، دیگر منوچهر قبادیان دیگر عضو شورای اسلامی اسلامی شهر زیراب ، گفت : شورا و شهرداری برای اخداث دیواره های محافظتی عزم خود را جزم کرده اند.

وی ادامه داد : روز خبرنگار را به خبرنگاران تبریک می گویم و امیدوارم در رسالت خود موفق باشند.

 

در ادامه ، نرگس کمالی دیگر عضو شورای شهر زیراب گفت : اصحاب رسانه حلقه واسط بین مدیران و مردم هستند.

وی با تبریک روز خبرنگار ، مسئولیت اصحاب رسانه را خطیر دانسته و افزود : خبرنگاران با صداقت اخبار شهرستان ها را به گوش مسئولین استانی برسانند.

کمالی تصریح کرد : رسانه ها انتظارات مردم را به گوش مسئولین برسانند .

نماینده شورای استان مازندران در شورای استان های سراسر کشور با تاکید بر اینکه اهداف اعضای شورای شهر زیراب خدمت رسانی به مردم است ، اظهار داشت : بعضی موانع به دلیل عدم هماهنگی دستگاه های اجرائی در مقابل فعالیت شورای شهر و شهرداری زیراب شکل گرفت.

وی اظهار داشت : مسئولین را به مطالعه وظایف شورای شهر دعوت می کنم چون طبق قانون بیشتر وظایف شورا در حوزه نظارت می باشد.

کمالی با تاکید بر اینکه عمده ترین مشکل شهر زیراب در موقعیت جغرافیایی منطقه می باشد ، افزود : شهرداری به تنهائی نمی تواند پروژه های مرتبط به ایجاد توسعه پایدار را انجام دهد.

عضو شورای شهر زیراب با گلایه از عدم توجه مسئولین استان به این شهر ، گفت : طرح های مختلفی برای جذب سرمایه برنامه ریزی شد ولی به دلیل عدم توجه مسئولین استانی مسکوت مانده است.

وی با اشاره به سیل اخیر ،‌ اظهار داشت : متاسفانه تمام ترکش های سیل اخیر روانه شهرداری و شورای شهر شد در صورتی که خیلی از دستگاه های دیگر خود را بی تقصیر می دانند.

کمالی ادامه داد : انتظار می رود دولت با توجه به گذر مسافران ملی از زیراب ، اعتبارات خاصی را برای جذب گردشگر به این شهر اختصاص دهد.

به نقل از مازنی نیوز