ورود اعضا |           


 

تعدادبازدید » 559

تاریخ » ۱۳۹۳/۸/۶

?
بازتاب عضویت شهردار زیراب در مجمع شهرداران صلح جهانی


سوادکوه-خبرنگار همشهری- شهردار زیراب با حکم رییس سازمان بین المللی شهرداران صلح جهانی عضو مجمع شهرداران صلح جهانی شد.

محمود اعتصامی در این زمینه گفت: سازمان بین المللی شهرداران صلح 5898 عضو ثابت دارد که در سال میلادی گذشته 35 نفر عضو جدید از شهرهای سراسر دنیا به این مجموعه ملحق شدند.

وی با بیان اینکه امسال توانسته ام یکی از اعضای جدید این مجمع باشم گفت: اکنون بیش از 6000 شهر دنیا در بیش از 69 کشور عضو این سازمان هستند . هر چند سال یک بار شهرداران عضو این سازمان در یکی از کشورهای عضو گردهم می آیند تا بر اهمیت تلاش دسته جمعی برای رسیدن به اهداف سازمان تاکید کرده و برنامه هایی را در این راستا تنظیم نمایند.

به گفته وی، سازمان بین المللی شهرداران صلح در سال 1982 به ابتکار شهردار هیروشیما و ناکازاکی و با اعلام رسمی در سازمان ملل متحد تشکیل شد.

اعتصامی تلاش برای ریشه کن کردن سلاحهای کشتار جمعی به ویژه سلاحهای اتمی و میکروبی و شیمیایی در سطح جهان ، تلاش برای پیشگیری از وقوع جنگ ،کشتار و تخریب را که نتیجه ای جز صدمه به شهروندان و مردم بیگناه ندارد از دیگر اهداف این سازمان برشمرد.

شهردار زیراب گفت: تقویت روابط فرهنگی و صلح طلبانه بین شهروندان شهرهای عضو سازمان به منظور گسترش فرهنگ صلح و دوستی و پرهیز از نزاع و خشونت از دیگر اهداف سازمان مذکور است.

وی با بیان اینکه دبیرخانه اصلی این سازمان در شهر هیروشیما واقع است خاطرنشان کرد: ریاست این سازمان بعهده ماتسویی کازومی شهردار هیروشیما است و دبیرخاته اروپایی آن در شهر ایپر محل وقوع نخستین حمله شیمیایی در جنگ جهانی اول در بلژیک مستقر است.

اعتصامی گفت: شهرداران ایرانی عضو این سازمان تاکنون در چند اجلاس بین المللی حضور یافته و پیام صلح و دوستی شهروندان ایرانی را به دیگر شهرداران دنیا ابلاغ کرده اند.

وی با اشاره به اینکه دبیرخانه شهرداران ایرانی عضو این سازمان از سال 1387 به همت شهردار تهران در محل موزه صلح تهران آغاز بکار کرده است افزود: اعضای آن جمعی از جانبازان شیمیایی هستند که به صورت داوطلبانه در این زمینه فعالیت می کنند.

ماتسویی کازومی شهردار هیروشیمای ژاپن در نامه خود به محمود اعتصامی شهردار زیراب آورده است: ما در نقطه آغازین حساسی برای رهاسازی خود از تهدید هسته ای قرار داریم ، بیایید باهم برای رسیدن به جهانی صلح آمیز و آینده ای روشن تر تلاش کنیم ، منتظر مشارکت شما در فعالیتهای شهرداران صلح از جمله جنبش چشم انداز 2020 هستیم.

همچنین در این نامه خطاب به شهردار زیراب با تبریک عضویت وی ذکر شده است: امیدواریم با مشارکت و تعامل شهرداران صلح ،جهانی بدون سلاح هسته ای را شاهد باشیم.

همچنین این خبر در روزنامه دیار سبز نیز بازتاب یافته است.

نظرات رسیده
کاربر محترم، لطفاً نظرات خود را وارد نمائید.
نام :
ایمیل :  
آدرس سایت :
متن :
کد امنیتی :
 
?