ورود اعضا |           


 

تعدادبازدید » 546

تاریخ » ۱۳۹۳/۵/۱۸

?
روز خبرنگار مبارک باد

 

 

شهرداری  زیراب بمناسبت روز خبرنگار با برگزاری مراسمی از تعدادی از خبرنگاران زیرابی و شهرستان سوادکوه که در زمینه اطلاع رسانی فعالیت دارند تجلیل بعمل آورد 0

 

در این جلسه شهردار – اعضاء شورای اسلامی شهر زیراب – ریاست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان سوادکوه و جمعی از پرسنل شهرداری زیراب حضور داشتند

 

محمود اعتصامی عصر روز چهارشنبه در جلسه ای که بمناسبت روز خبرنگار در سالن اجتماعات شهرداری برگزار گردید با تقدیر از خبرنگاران در همراهی با مدیران شهری زیراب در خدمت به مردم، افزود: خبرنگاران بهترین و مهمترین مشاوران مسئولان هستند

 

وی روز خبرنگار را به همه خبرنگاران تبریک گفته و بر اهمیت اطلاع‌رسانی برای دستیابی به اهداف توسعه تاکید کرد و عنوان نمود: تنها روز ۱۷ مرداد را روز خبرنگار ندانیم بلکه همه ساعات و روز‌ها روز خبرنگار است.

 

وی با بیان اینکه شهر زیراب دارای ۲۰ هزار تن جمعیت به عنوان قلب شهرستان سوادکوه است، خاطر نشان کرد: وجود راه آهن تهران شمال و جاده ترانزیتی تهران و شمال و عبور رودخانه تالار از میان شهر زیراب را  به عنوان ظرفیت‌های توسعه شهر زیراب عنوان نمود.

 

اعتصامی بر لزوم نگاه ویژه استانی و ملی به شهر زیراب تاکید کرد و با بیان اینکه هیچ کارخانه‌ای در شهر زیراب وجود ندارد، خاطر نشان کرد: شهرداری زیراب ۶۵ پرسنل اداری و  خدماتی دارد که به دلیل مشکلات مالی هنوز حقوق ماه گذشته آنان  پرداخت نشده است.

 

شهردار زیراب خواستار راه اندازی نمایندگی ادارات و نهادها در شهر زیراب که به بخش ارتقا یافته است، شد و با تقدیر از بخشدار سابق زیراب در پیگیری ادارات و نهادها در این بخش، گفت: شهر زیراب قبل از جدایی شهرستان سوادکوه شمالی که کارخانجات و شرکت‌های متعددی را در خود داشت دارای درآمد پایدار ماهانه ۱۲۰ تا ۳۰۰ میلیون تومان بود و امروز درآمد آن تا ۵۰ میلیون تومان کاهش یافته است.

 

وی با انتقاد از بی‌تدبیری مدیران قبل و محکوم شدن شهرداری زیراب به پرداخت ۷۲۵ میلیون تومان به هلال احمر زیراب، افزود: کم‌کاری و بی‌تدبیری و عدم تفاهم بین شهردار وقت زیراب با صاحبان زمین شهرداری زیراب در ۵ سال قبل موجب شده است که ۳۳۷ متر از زمبن محوطه شهرداری و ۷۰ متر از ساختمان آن حکم قضایی بگیرد و هزینه حدود ۴۰ میلیون تومان گذشته برای صاحبان زمین به حدود ۲۰۰ میلیون تومان افزایش یافته است.

 

اعتصامی با تقدیر از کمال علیپور نماینده سوادکوه در مجلس شورای اسلامی برای برگزاری جلسه با مدیران استانی و اختصاص ۱۰۰ میلیون تومان به صورت علی‌الحساب برای حل مشکل مالکیت زمین شهرداری، تصریح کرد: تعامل با ادارات و نهادهای شهرستانی و استانی در دستور کار ما قرار دارد.

 

شهردار زیراب سوادکوه با اشاره به اینکه عدم وجود حریم در شهر خواستار حل این مشکل توسط مسئولان شد.

 

شهردار زیراب با یادآوری اینکه شهر زیراب تنها شهر کشور است که حریم ندارد، خواستار توجه جدی مسئولان وزارت کشور به آن شد و افزود: عدم وجود حریم برای شهر زیراب باعث شده است که هیچ برنامه آبنده‌نگرانه‌ای متصور نباشد.

 

وی به پیگیری‌های مختلف شهرداری و شورای اسلامی برای تدوین حریم شهر زیراب اشاره و خاطر نشان کرد: اسناد و مدارک و شواهد لازم برای تعلق مناطق الحاق شده به شهر مجاور را به ادارات بالادست ارائه داده‌ایم و مردم انتظار حل این مشکل را دارند.

 

 محمود اعتصامی در بازدید از طرح‌های عمرانی شهر زیراب که با حضور خبرنگاران انجام شد، گفت: طرح مطالعاتی پارک جوارم زیراب در دهه ۷۰ و با هزینه شهرداری زیراب انجام شد ولی با هدف طرح مورد نظر اجرایی فاصله زیادی دارد.

 

اعتصامی با یادآوری اینکه بیمارستان شهدای زیراب تنها بیمارستان بین فیروزکوه تا قائم‌شهر است خواستار پیگیری دانشگاه علوم پزشکی مازندران برای حل کمبود امکانات پزشکی و پزشک متخصص شد.

 

شهردار زیراب با انتقاد از اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان سوادکوه، گفت: بحران نان شهر زیراب به دلیل مدیریت ضعیف توزیع آرد است.

 

محمود اعتصامی در گفتگو با خبرنگاران به مشکل آرد در شهر زیراب اشاره کرد و گفت: اکثر نانوایی‌های شهر زیراب در اکثر مواقع به دلیل کمبود آرد تعطیل هستند و این مشکل به دلیل ضعف مدیریت و نظارت اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان سوادکوه است.

 

شهردار زیراب با یادآوری اینکه بحران نان در شهر به دلیل کمبود آرد نیست و مدیریت توزیع آن باید در شهر زیراب اصلاح شود، افزود: شهرداری زیراب اقدام به ساخت و تحویل رایگان ۲۰ ساله ساختمان اداره صنعت، معدن و تجارت کرده است که با وجود صورتجلسه استانی برای ایجاد نمایندگی اداره صنعت، معدن و تجارت در شهر زیراب شاهد وجود یک نیرو فاقد اختیارات مدیریتی در شهر زیراب هستیم.

 

وی با تقدیر از نگاه مثبت استانی و با تاکید بر تعامل بیشتر اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان سوادکوه با شهرداری، خاطر نشان کرد: شهر زیراب دارای بیشترین صنف و اتحادیه در شهرستان سوادکوه است و اداره صنعت و معدن و تجارت سوادکوه از پاسخ به چرایی فعالیت ضعیف خود و عدم اجرای مصوبات استانی در زیراب خودداری می‌کند.

 

اعتصامی با تاکید بر لزوم راه‌اندازی ادارات و نهادهای مورد نیاز مردم در شهر زیراب، افزود: مردم زیراب برای پیگیری فعالیت‌های خود باید به شهر پل‌سفید مراجعه کنند که علاوه بر صرف وقت و هزینه موجب ایجاد تصادف هم شده است.

 

در پایان با اهدا لوح تقدیر و هدایایی از تلاش فعالان خبری شهرستان تجلیل بعمل آمد.

روابط عمومی شهرداری زیراب