ورود اعضا |           


 

تعدادبازدید » 554

تاریخ » ۱۳۹۳/۵/۱۵

?
جلسه روز سه شنبه شهردار و مسئولين استاني

 

نشست هم اندیشی شهرداری و شورای اسلامی شهر زیراب با مسئولان استانی و شهرستانی در دانشگاه شهید بهشتی زیراب برگزار گردید.  این نشست که با  حضور حجت الاسلام رضایی امام جمعه زیراب -  وهابی فرماندار شهرستان سوادکوه – علیپور نماینده مردم سوادکوه ، قائمشهر ، جویبار و سیمرغ در مجلس شورای اسلامی –   بخش داران زیراب و مرکزی سوادکوه - ولیپورمديركل دفتر برنامه ريزي و بودجه و مسئولین دفتر شهری و ستاد بحران استانداری -  مدیران کل راه آهن ناحیه شمال- آب منطقه ای و نمایندگان اداره کل راه و شهرسازی ومدیران اداره ارشاد اسلامی -  راه و شهرسازی – آب منطقه ای شهرستان-   ریاست دانشگاه شهید بهشتی زیراب - اعضاء شورای شهر زیراب- شهردار زیراب  و دیگر مسئولین استانی و شهرستانی تشکیل گردید فرماندار سوادکوه ضمن خوشامد گویی به حاضرین تشکیل جلسه را را که با دعوت کمال علیپور نماینده مردم در مجلس انجام گردید بررسی و ارائه راهکار مناسب برای حل مشکلات شهر زیراب  و سوادکوه دانست که با همفکری و درایت مسئولان استانی و شهرستانی انشاء الله رفع گردد.

 در ادامه جلسه شهردار زیراب ضمن خیر مقدم گویی به مسئولان استانی و شهرستانی به بیان مشکلات عدیده شهر و شهرداری پرداخت.

محمود اعتصامی شهردار زیراب از درآمد پایین شهرداری و عدم برخورداری از یک درآمد پایداربرای شهرداری  زیراب شکوه کرد و گفت: کارکنان شهرداری زیراب یک ماه است که حقوق نگرفته اند.

وی با بیان اینکه دست نیاز خود را به سوی مسئولان دراز می کنیم، به بیان مشکلات شهر زیراب به عنوان قلب سوادکوه و پرجمعیت ترین شهر شهرستان پرداخت.

اعتصامی عدم صدور مجوز بهره برداری از شن و ماسه رود خانه تالار برای شهرداری زیراب را یکی از مشکلات شهرداری دانست که عمده فعالیت شهرداری نیاز به شن و ماسه می باشد عدم صدور مجوز باعث رکود و کندی خدمات رسانی به شهروندان می گردد ، وی یکی دیگر از مشکلات شهر را عبور جاده بین المللی تهران - شمال از وسط شهر دانست که کندی طرح احداث جاده چهاربانده  باعث بوجود آمدن ترافیک و تصادفات زیاد در محدوده شهر زیراب گردید بنحوی که کلیه مسافران که در تعطیلات به شمال کشور و حرم مطهر رضوی مسافرت می نمایند می بایست مسیری که در روز های عادی سال 15 تا 20دقیقه جهت طی آن زمان لازم باشد را در 3تا 6ساعت طی نمایند. اعتصامی همچنین عدم تملک اراضی در مناطق سرخکلا و بالازیراب – احداث دوربرگردان – میدان و زیرگذر در هنگام احداث جاده چهار بانده را از دیگر مشکلات جاده در محدوده شهر زیراب دانست که امیدواری نمود با درایت مسئولین به سرانجام مطلوب برسد .

شهردار زیراب همچنین از صدور رای دادگاه در خصوص زمین شهرداری خبر داد که طبق رای صادره حیاط شهرداری زیراب و بخشی از ساختمان در معرض تخریب قرار دارد. و می بایست تا چند روز آینده مبلغ 2میلیارد ریال به مالکین زمین تحویل گردد تا از  تخیلیه و یا تخریب ساختمان جلوگیری گردد.

شهردار زیراب با رها از حضور مسئولین استانی و شهرستانی تشکر نموده بود از ایراد این سخنان نه بعنوان گلایه از مدیران بلکه این را درد دل مردم ، شورای شهر و مجموعه شهرداری دانست که دغدغه ای جز خدمت به این نظام مقدس ندارند.

در ادامه جلسه مدیران کل آب منطقه ای – راه آهن ناحیه شمال – نماینده اداره کل راه و شهرسازی – ناظر پروژه  طرح چهار بانده کردن جاده و دیگر مسئولین حاضر در جلسه به توضیحاتی و ارائه راهکار در خصوص موارد اعلامی توسط شهردار زیراب پرداختند .

همچنین مدیرکل دفتر برنامه ریزی و بودجه استانداری در نهایت با وساطت کمال علیپور «نماینده مجلس» با پرداخت کمک مالی به شهرداری به منظور جلوگیری از تخریب ساختمان شهرداری زیرآب موافقت کرد.