ورود اعضا |           


 

تعدادبازدید » 547

تاریخ » ۱۳۹۳/۵/۱۱

?
گفتگوي اختصاصي شهردار با مازني نيوز

اختصاصی مازنی نیوز / میثم کاوه - روفیا قلی نژاد لیندی - محمد قاسم نژاد : شهر زیراب یکی از شهرهای شهرستان سوادکوه می باشد.

به گزارش مازنی نیوز ؛ این شهر با فرهنگی کهن در مسیر جاده تهران - قائمشهر واقع شده است ولی از نظر امکانات نه تنها یکی از محروم ترین شهرهای مازندران ، بلکه به جرات می توان گفت یکی از محروم ترین شهرهای کشور محسوب می شود .

گروه خبری مازنی نیوز با محمود اعتصامی شهردار این شهر همکلام شد که ماحصل این گفتگو را در زیر بخوانید:

*** آقای شهردار ابتدا از روند انتخاب خودتان به عنوان شهردار شهر زیراب توضیح دهید .
بسم الله الرحمان الرحیم. با عرض سلام به شما بزرگواران و تشکر از گروه خبری مازنی نیوز و عرض تبریک بابت عید سعید فطرباید عنوان کنم بنده در 7 / 2 / 1373 وارد شهرداری زیراب و بدنه وزارت کشور شدم و کارم را از صفر شروع کردم .
به تعبیر دوستان از سربازی به سرداری رسیدم و اول به عنوان کارگر ساده وارد شهرداری شدم و بعد از سیر مراحل دیگر یعنی مسئولیت در واحدهای مختلف مانند روابط عمومی، تاکسی رانی ،مالی ، فضای سبز و 6 سال به عنوان معاون شهردار ، در نهایت در 12 / 6 / 1392 از سوی شورای شهر به عنوان شهردار معرفی و8/12 /1392 با  حکم استاندار دولت تدبیر امید جناب دکتر فلاح به عنوان شهردار زیراب بزرگ انتخاب شدم و درخدمت همشهریان عزیز خودم هستم .

*** در این مدت چه کارهای زیر بنایی در شهر زیراب انجام داده اید ؟
 با توجه به اینکه بنده خودم از بدنه شهرداری زیراب بودم و هستم و مشکلات زیادی از گذشته در بحث عمرانی و خدماتی وجود داشته لذا شناخت خوبی از کمبودهای شهر دارم.
ما بالای یک ملیارد تومان آسفالت در معابر داشتیم و در بحث دیوارهای محافظتی نیز در چند نقطه از شهر زیراب این مورد را انجام دادیم که چندین سال مشکل شهرمان بود و باعث تخریب منازل می شد  . همچنین بحث جداول وکانال ها را در سطح شهر داشتیم که انجام دادیم و در خیابان شهید ناظری بالغ بر 200 ملیون تومان هزینه دیوارهای بتنی کردیم .
من و مجموعه شورای شهر سعی کردیم هر چه شعار دادیم به آن عمل کنیم و مردم بهترین مستندات ما هستند .
 برای ما دورترین نقطه شهر زیراب با مرکز شهر تفاوتی نمیکند و حداقل 3 یا 4 پروژه مهم در کلیه نقاط شهر انجام دادیم. در دورترین نقطه شهر زیراب یعنی "چندلا" تخریب دیوار ، عقب نشینی ، احداث سد ، جداول ، بتن ریزی کوچه ومعابررا داشتیم و همچنین در "قاسم آباد" هم این موارد از کارها را انجام دادیم و در "کرچمبو" که یک منطقه با بافت صد درصد روستایی است و به شهر ملحق شده ، بعد از 35 سال بعضی از کوچه ها را بتن کردیم که باعث تعجب مردم شده است . در برابر مردم نیز به ما اعتماد پیدا کردند واین قول هم به مردم میدهم که اگر خدا یاری کند و با اعتماد اعضای شورای شهر ، هیچ نقطه از شهر زیراب را در طی سال های آینده بدون آسفالت نخواهم گذاشت .

*** از شورای شهر سخن گفتید . همکاری شورای شهر با شهرداری چگونه است ؟
من با اینکه با 4 دوره شورای شهر کار کردم اما هیچ دوره ای همدلی ، صمیمیت و همراهی این دوره را نداشتند و مجموعه ما 6 شورا و6 شهردار دارد .
*** از برنامه های آتی شهرداری بفرمائید.
همانطور که گفتم ما کارهای زیادی در طی این ده ماه انجام دادیم که باید به آنها  افتتحاح و تکمیل ساختمان شورای ، احداث و تکمیل یک واحد سوئیت شهرداری و پروژهای دیگر را اضافه کرد که با توجه به بودجه و منابع درآمدی شهرداری زسرای هزینه 250 ملیون تومان هزینه بالای ست . همچنین آسفالت معابر را داشته ایم و یک برنامه خوب در بحث CNG داریم که با همت کلیه مسئولین و نمایندگان مجلس شورای اسلامی واعضای شورا و مجموعه شرکت نفت و امام جمعه محترم آقای رضایی ، به نتیجه رسیده و الان هم زمین آماده شده و هفته بعد جهت اجرای شدن کار پیمانکار مربوطه به زیراب می آید که دوستان قول داده اند در زمان کوتاه به بهره برداری برسد .
در بحث مبلمان و المان میدان شهر با توجه به ترانزیتی بودن جاده ، ما از طریق سایت ها و رسانه ها از مردم درخواست کردیم که هرکس طرحی دارد ارائه دهد که طرحی از دانشگاه بهشتی تهران مورد قبول کمیته قرار گرفت . براورد هزینه آن معادل 350ملیون تومان است که مورد قبول شهرداری قرار گرفته . ما منتظر نظر اداره راه هستیم تا بعد از پاسخ آنها این پروژه را در کوتاهترین زمان مورد بهره برداری خواهیم رساند.
من زیراب را زیراب بزرگ میخوانم زیرا مردمی دارد که از نظر فرهنگ در سطح بالایی هستند و هم دارای منابع جغرافیای و نعمات خدادادی بسیاری دارد مانند پارک 140 هکتاری  به نام "درویش ماهرو" که طرح تهیه شده و برای تائید به  منابع طبیعی استان فرستاده شد و اگر تائید شود به عنوان یک حرکت بزرگ  در شهرستان سوادکوه هم برای جذب توریست و هم برای مشغول شدن یک عده جوان بیکار محسوب می شود . در بحث CNG هم میتوان به عنوان درآمد پایدار شهر زیراب به آن نگاه کرد وهم باعث ایجاد اشتغال شد.
در بحث ساماندهی رودخانه تالار نیز طرح تهیه شده و پیگیری از طریق نمایندگان و مسئولین محترم در حال انجام است و ما میتوانیم زیرابی بسیار آبادترداشته باشیم .
ما در شهر زیراب دانشگاه شهید بهشتی را داریم که اساتید مجربی دارد و می تواند به توسعه زیراب کمک کند.

*** دانشگاه شهید بهشتی فعالیتی در زیراب دارد ؟
بله با پیگیری های نمایندگان اقدامات خوبی انجام شده است و انشالله این پیگیری ها باعث شکوفایی این دانشگاه میشود .

*** باتوجه به اینکه زیراب در مسیر پر تردد قرار دارد و وقتی به مرکز شهر میرسد بارترافیکی سنگینی ایجاد میکند ، برای از بین بردن این ترافیک و نگه داشتن مسافرین در شهر چه اقداماتی انجام خواهید داد؟
بحث توریست یکی از برنامه های بنده است اما متاسفانه بحث 4 بانده شدن محو تهران - قائمشهر یکی از معظلات شهرستان سوادکوه و شهر زیراب است اگر از ورودی شهر یک بازدید داشته باشید می بینید که چه اوضاع نا به سامانی وجود دارد . مامنتظریم که بحث 4 بانده را اجرا کنند واگر ما بخواهیم آسفالت یا جدول و حتی الاچیق بزنیم دوستان اداره توسعه و زیرساخت اجازه نمیدهند زیرا پروژه در دست اقدام دارند و ما نمیتوانیم کاری کنیم لذا بنده دست نیاز دراز میکنم تا م ارا از سردرگمی بیرون بیاورند . ما منتظریم دوستان وزارت راه با پروژه نیمه کارشان چه میکنند که باعث فوتی و تصادفات بسیاری شده است.

*** با توجه به اینکه منبع درآمد شما مردم هستند در بحث عوارض ها و دریافتی ها چقدر از مردم راضی هستید و چه درخواستی از آنها دارید ؟
شهرداری ، شورا و مردم سه عضو یک شهر هستند که اگر این سه تا یکی ضعف داشته باشد مانع پیشرفت شهر میشوند اما شکر  خدا مردم درطی این ده ماه فعالیت عملکرد ما را دیدند و عوارض خود را پرداخت میکنند. با اینکه منطقه ، منطقه کارگری می باشد و اکثریت بازنشسته البرز مرکزی هستند و اینکه البرز مرکزی در پرداخت حقوق تاخیر دارد ولی  مردم بعد از دریافت حقوق عوارض خود را پرداخت میکنند .
اما بحث دیگر بحث صدور پروانه ساختمان است که در کل کشور مطرح میشود که طی  5 ماه اول سال جدید تعداد یک یا دو عدد بیشتر صادر نکردیم چون هزینه بیمه تامین اجتماعی افزایش یافته است و مردم رغبت نمیکنند که پیگیر پروانه ساختمانی خویش شوند و ترجیح میدهند بدون پروانه اقدام به ساخت ساختمان نمایند. در مجموع مردم شهر زیراب مردم قدر شناسی هستند وما از خدا میخواهیم شرمنده مردم نشویم .

*** در بحث محرومیت سوادکوه که چه انتظاری از مسئولین ، نمایندگان و استاندار دارند ؟
سوادکوه محروم از صنایع و درآمد است اما محروم از فرهنگ نیست و مردمانی خون گرم دارد . بزرگترین مشکل سوادکوه که من در طی این ده ماه حس کردم عدم اسکان مسئولین ومدیران در شهرستان سوادکوه است . بالای 93درصد از مدیران و مسئولین پروازی هستند یعنی مدیر ما بعد از ساعت اداری در شهرستان سوادکوه حضور ندارد تا از مشکلات مردم باخبر شود .
یکی دیگر از مشکلات ما بحران نان است. با توجه به قرار گرفتن شهر زیراب در مسیر جاده ترانزیتی تهران شمال ؛ داشتن امام زاده ابوطالب و عبدالحق که توریست پذیر است و همچنین داشتن تردد مردم مازندران برای رفتن به منطقه آلاشت یا کسلیان که همه باید از شهر زیراب بگذرند ومطمئنا باید خرید های خود را ازجمله نان را در شهر زیراب انجام دهند اما متاسفانه سرانه نان جوابگوی مردم زیراب نیست و من شرمنده مسافران محترم میشوم . در همین تعطیلات عید فطر بحران نان داشتیم و بنده به عنوان یک مدیر با توجه به تماس های که با آقای عبداللهی رئیس صنعت وتجارت سوادکوه گرفتم ایشان جواب تماس و پیام بنده را ندادند . بزرگترین ضعف شهرستان سوادکوه پروازی بودن مدیران است و به دلیل عدم سکونت در شهرستان سوادکوه مشکلات مردم را ندیده و درک نمیکنند و نمیدانند کودکان ما چه می کشند .

*** چه برنامه ای برای احداث پارک دارید ؟
پارک درویش ماهرو در برنامه ما قرار دارد و پارک معلم هم که باید تجهیزترش کنیم .

*** بحث نمایندگی اداره ورزش و جوانان با اینکه حرف و حدیث زیاد بود اما  هنوز اداره کل ورزش و جوانان آنرا در زیراب مستقر نکرد . در این مورد چه صحبتی دارید؟
با توجه به جلسه و نشستی که با مدیر ورزش و جوانان استان و با حضور روسای هیت های ورزشی و دوستان شورا داشتیم قولی به ما داده بودند اما هنوز به نتیجه نرسیده ونمیدانیم مشکل کجاست.  با توجه به اینکه ما پهلوانان و قهرمانان بسیاری از جمله : صالح نژاد امیری، خردمند حیدری ،عقیل حیدری ، سبحان محمدزاده ،  سعید قلی نژاد و... را در زیراب اریم ولی هنوز پاسخی دریافت نشده و نمیدانیم مشکل از کجاست .

*** و سخن پایانی !؟
 مجددا تشکر دارم ار مردم فهیم زیراب بزرگ ، مسئولین و نمایندگان محترم و تشکر ویژه دارم از امام جمعه محترم زیراب حجت السلام والمسلمین رضایی که به عنوان یک پدر در شهر زیراب دلسوزی دارند.
دست نیاز به سوی مسئولین استانی بخصوص نمایندگان دراز میکنیم که شهرداری های سوادکوه بخصوص زیراب که هیچ صنایع درآمدی ندارد و حتی یک کارخانه کوچک هم در این شهر استقرار ندارد را بگیرند.
 بحث دیگر این است که برای 337متر از زمین شهرداری 4 سال قبل شکایت شد و از شهرداری گرفتند . صد حیف که 3 ماه بعد از اجرای آن حکم شکایت دیگری شده و اخیرا حکم تخریب زمین و قسمتی از ساختمان شهرداری را هم گرفتند و ما چند روز فرصت داریم که یا زمین (حیاط شهرداری) را بدهیم یا پول آن را . اگر زمین را بگیرند راه رفت وآمد و تردد به داخل ساختمان شهرداری نخواهیم داشت و درب شهرداری بسته خواهد شد و در صورت خرید باید 600 ملیون تومان پول بدهیم که از حد توان ما خارج است. این فقط کم لطفی مدیران گذشته است چون این افراد با اسناد و مدارک نزد این مدیران رفتند تا این قضیه  راحل کنند اما آنها پذیرا نبوده و تعامل نداشتند لذا الان پرداخت این مبلغ پول خارج از عهده ماست . البته در این مورد ما مکاتباتی با آقای استاندار جناب فلاح و معاون وی و همچنین نمایندگان مجلس داشته ایم تا دست ما را بگیرند . در پایان جا دارد از حمایت های دلسوزانه آقای مهندس نبییان معاون عمرانی استاندار که هروقت به ایشان مراجعه کردیم درب اتاقشان به روی ما باز بود و ما را راهنمایی میکنند نیز تشکر کنم . ضمن اینکه برای پایگاه خبری تحلیلی مازنی نیوز به عنوان رسانه حامی دولت تدبیر و امید نیز آرزوی موفقیت داشته و از این وقتی که به بنده داده اید تشکر میکنم.

نظرات رسیده
کاربر محترم، لطفاً نظرات خود را وارد نمائید.
نام :
ایمیل :  
آدرس سایت :
متن :
کد امنیتی :
 
?