ورود اعضا |           


 

تعدادبازدید » 494

تاریخ » ۱۳۹۳/۴/۲۹

?
سخنرانی شهردار بین دو خطبه نماز جمعه

محمود اعتصامی شهردار زیراب در بین خطبه های نماز جمعه  این هفته شهر زیراب به ایراد سخن پرداخت ایشان ضمن تسلیت شهادت مولی امیرالمومنین حضرت علی (ع) و لیالی قدر به ارائه گزارش از عملکرد شهرداری زیراب به شهروندان زیراب پرداختند.

 

 

محمود اعتصامی در بین خطبه های نماز جمعه شهر زیراب با اشاره به فعالیت‌های ۱۰ ماهه شهرداری و شورای اسلامی دوره چهارم شهر زیراب اظهار داشت: دورترین نقطه شهر زیراب با نزدیک‌ترین نقطه تفاوتی برای شهرداری و شورای اسلامی شهر ندارد و در طول فعالیت ۱۰ ماهه در هر منطقه شهر زیراب سه تا چهار پروژه اجرا شده است. وی افزود شهرداری‌ها به صورت خودگردان اداره می‌شوند و باید هزینه‌های خود شامل حقوق و مزایای پرسنل  و فعالیت‌های خدماتی و خرید ماشین آلات رااز درآمد خود بپردازند و دولت نیز کمک‌های موردی به شهرداری‌ها انجام می‌دهد که پرداخت ارزش افزوده توسط امور مالیاتی نیز بخشی از آن است.

 

وی با اشاره به جدا شدن شهرستان سوادکوه  شمالی و عدم وجود کارخانه و منابع درآمدی پایدار برای شهرداری زیراب و کاهش واریزی ارزش افزوده به حساب شهرداری، خاطرنشان کرد: واریز ماهانه ۱۰۰ تا ۳۰۰ میلیون تومانی به حساب شهرداری به ۳۰ تا ۵۰ میلیون تومان کاهش یافته است و از ۱۲ شهریور سال گذشته تاکنون مبلغ یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان از ارزش افزوده به حساب شهرداری زیراب واریز شده است.

 

اعتصامی به برخی از فعالیت‌های انجام شده شهرداری زیراب اشاره کرد و با بیان اینکه بتن‌ریزی ۹ هزار و ۴۵۰ متر به مبلغ ۴۲۵ میلیون تومان، آسفالت ۱۳ هزار و ۹۳۰ متر به مبلغ ۸۳۵ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان، موزائیک ۲ هزار و ۵۶۰ متر مربع به مبلغ ۷۶ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان، دیوارکشی یک‌هزار و ۲۰۰ متر مربع به مبلغ ۷۲ میلیون تومان و ایجاد ۶ کیلومتر فضای سبز به ارزش ۱۴۰ میلیون تومان بخشی از فعالیت‌های شهرداری زیراب در ۱۰ ماه اخیر بوده است.

 

شهردار زیراب به دیوارکشی خیابان شهید ناظری به مبلغ ۲۳۰ میلیون تومان، آسفالت مزار سرخکلا به مبلغ ۹۰ میلیون تومان، بتن‌ریزی و کانال خیابان شهید حمیدی به مبلغ ۴۰ میلیون تومان، احداث پل ماشین رو در خیابان آیت‌الله کاشانی زیراب به مبلغ ۱۲۰ میلیون تومان، پرداخت یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان به عنوان حقوق و مزایای کارکنان را بخش دیگری از فعالیت‌های شهرداری زیراب عنوان نمود همچنین  خرید دو دستگاه کامیون و بنز به مبلغ ۴۰۰ میلیون تومان، احداث ساختمان شورای اسلامی شهر زیراب و ساخت یک دستگاه سوئیت شهرداری زیراب به مبلغ ۱۰۰ میلیون تومان، تجهیز و تکمیل پارک عبدالحق به مبلغ ۴۸ میلیون تومان، احداث پارکینگ جنب بیمارستان به مبلغ ۳۵ میلیون تومان و احداث کانال خیابان مهران‌آباد به مبلغ ۵۰ میلیون تومان توسط شهرداری زیراب و با حمایت شورای اسلامی اجرایی شده است.

 

وی با تقدیر از همکاری مردم شهر زیراب برای ارتقا شهرداری از درجه پنج به درجه ۶، پروژه‌های در طرح احداث پارک ۱۴۰ هکتاری زیراب ، تهیه طرح جامع شهر زیراب ، المان شهری ( طرح جدید میدان امام )و طرح  احداث جایگاه CNG  را از طرح های  دست اقدام شهرداری ذکر نمود که در آینده نزیک به بهره برداری خواهد رسید.

 

اعتصامی لایروبی رودخانه تلار، لکه‌گیری و آسفالت معابر سطح شهر، احداث دیوار حفاظتی و آسفالت خیابان اصلی منطقه کرچمبور، ساماندهی و تجهیز پارک ۱۷ شهریورجهت بازار هفتگی و کانال کشی خیابان شهید چمران را نیز از طرح‌های در دست اقدام شهرداری زیراب عنوان نمود.

شهردار زیراب هزینه پیش‌بینی شده برای پروژههای در دست اقدام شهرداری زیراب را مبلغ پنجاه سه میلیارد و پانصد میلیون ریال ذکر کرد که با همراهی شهروندان قابل دستیابی و اجرا خواهد بود.