ورود اعضا |           


 

تعدادبازدید » 644

تاریخ » ۱۳۹۳/۲/۶

?
پارك جوارم نيازمند نگاه ويژه

پارك جوارم نيازمند نگاه ويژه محمود اعتصامي شهردار زيراب

تفرجگاهها و اماكن تفريحي به دليل افزايش روحيه نشاط و شادابي جامعه نقشي مهم و تاثيرگذار در زندگي امروز بشر دارد. مديريت شهري با استفاده از امكانات موجود و ايجاد تغييرات مفيد مي تواند اين نقاط ارزشمند محيطي را براي افزايش بهره وري جامعه بوجود آورد. به همين دليل شهرداري زيراب از سال 1373 ساخت محيطي زيبا و آرام بخش را در دستور كار خود قرار داد.

با بررسي انجام شده منطقه جوارم زيراب به دليل برخورداري از محيطي بكر و زيبا و دسترسي آسان براي اين پروژه مهم انتخاب شد.

با هماهنگي هاي انجام گرفته با ادارات و نهادهايي مانند استانداري ، فرمانداري، اداره كل منابع طبيعي و ديگر ارگانهاي مربوطه ، كار آغاز شد. در سال 1374با واريز مبلغ پنج ميليون ريال به حساب سازمان همياري شهرداريهاي استان مازندران و توسط شركت عمران مناطق سياحتي مازندران ، طرح جامع پارك جوارم زيراب تهيه شد و براي اجرا در اختيار شهرداري زيراب قرار گرفت.

براي اجرا زميني به مساحت 400 هكتار براي اين منظور واگذار شد كه فعلا در تملك يك بخش خصوصي به نام شركت عمراني گردشگري كوثر سوادكوه قرار دارد.

اهميت وجود اين منطقه گردشگري در سوادكوه و تاثير آن بر گردشگرپذيربودن منطقه بر كسي پوشيده نيست. البته آنچه باعث مي شود تا ميزان كارايي و بهره وري از اين نعمت خدادادي بيشتر شود  تجهيز و استقرار امكاناتي است كه در طرح جامع آن ديده شده ولي تابحال اجرايي نشده است . امكاناتي مانند هتل،متل، تله كابين، فضاي ورزشي ،شهربازي،...

شهرداري زيراب از مسئولان مربوطه ، نمايندگان مردم منطقه در مجلس شوراي اسلامي ، مديران كل استان مازندران و همه كساني كه دغدغه رفاه اجتماعي و خدمتگذاري به مردم را دارند درخواست مساعدت ويژه اي را دارد. همچنين شهرداري و شوراي اسلامي شهر زيراب آماده همكاري با سرمايه گذاران بخش خصوصي و مهيانمودن شرايط آنان براي تجهيز و آماده سازي اين پارك جنگلي زيبا مي باشد.

اميدوارم با توجه بيشتر به اين موهبت الهي كه در اختيار ما قرار گرفته است موجبات رشد پايدار منطقه را فراهم آوريم.

 

نظرات رسیده
کاربر محترم، لطفاً نظرات خود را وارد نمائید.
نام :
ایمیل :  
آدرس سایت :
متن :
کد امنیتی :
 
?