ورود اعضا |           


 

تعدادبازدید » 615

تاریخ » ۱۳۹۲/۱۲/۵

?
همشهري ،شهرتو را مي خواند

همشهري ،شهرتو را مي خواند

گفتم شروع با كي؟ گفتند خدا

گفتم رجوع با كي ؟ گفتند خدا

با نام و ياد خداي سبحان

عرض گرمترين و زيباترين سلام ها از اعماق قلبم و از كلام اين حقير محضر مردان وزنان بزرگ و دوست داشتني آنان كه به يقين در دل جز محبت  و عشق و ايثار و در سر جز صداقت و خدمت چيزي ندارند. اين حقير محمود اعتصامي شهردار و خادم مردم بزرگ و ولايتمدار شهر زيراب مركز جغرافيايي و جمعيتي شهرستان سوادكوه بزرگ با شما سروران سخن مي گويم.

شهرستان زيبا و باستاني سوادكوه با تاريخ كهن چندهزارساله  در جوار نعمتهاي با ارزش خداوندي، كوهستان و جنگل چون نگيني مي درخشد. جاي جاي اين منطقه ي بهشت گونه پر است از اتفاق و قصه و تاريخ.

لبريز خاطرات تلخ و شيرين پدرانمان است كه نسل به نسل و سينه به سينه به ما رسيده است. اداي دين به اين جغرافياي تاريخي اگر نگوييم از نان شب واجب تر است ، كمتر از آن نخواهد بود. در ميان شهرها و روستاهاي دوست داشتني سوادكوه عزيز ، زيراب جايگاه ويژه اي دارد. اين جايگاه ارزشمند بخاطر موقعيت استراتژيك و قرارگرفتن در كنار جاده بين المللي تهران-شمال ، عبور راه آهن سراسري ، دارابودن طبيعت بكر و معادن گرانبها و همچنين مردمان تلاشگر و قانع آن بدست آمده است. همچنين وجود امامزادگان واجب التعظيم ،امامزاده عبدالحق(ع) و امامزاده ابوطالب (ع) و ديگر بقاع متبركه زيبايي اين منطقه را دوچندان كرده است.

زيراب شهري است ثروتمند به لحاظ زمينه هاي فعاليت بالقوه كه متاسفانه بالفعل شدن اين ثروت تا به امروز به تاخير افتاده است. حال كه به مدد و تلاش جمعي از فرهنگ دوستان شهرستان سوادكوه امكان ديدار  و گفتگو با همشهريان عزيزمان در نقاط مختلف  كشور به وجود آمده است، گوشه اي از استعدادها و پتانسيل نهفته در شهر زيراب را با هم مرور مي كنيم ، باشد تا تلنگري شود و راه همكاري و همياري آنان كه قلبشان براي زيراب مي تپد هموارتر گردد.

عبور رودخانه ي تالار از وسط شهر و تقسيم زيراب به دو قسمت تقريبا مساوي، زمينه ي مساعدي را به وجود آورده تا اجراي طرحهاي گردشگري و توريستي در اين منطقه امكان پذير شود. طرحهايي كه علاوه بر زيباسازي شهر و ايجاد اشتغال پايدار ، زمينه ساز حضور گردشگراني شود كه هرساله از اين شهر عبور مي كنند و بعلت نبود زيرساختهاي گردشگري مانند هتل، شهربازي و ديگر مولفه هاي تفريحي توقف نمي كنند. مطمئنا سرمايه گذاري در بخشهاي توريستي لازمه ي رسيدن به توسعه ي پايدار و بالارفتن سطح درآمد عمومي شهر خواهد شد.

صنعتي شدن ، مخصوصا ايجاد صنايع پاك و همسو با حفظ محيط زيست از ديگر زمينه هاي سرمايه گذاري در زيراب است. تا كي شاهد باشيم جوانان شهر ما بخاطر كسب درآمد و اشتغال راهي ديار غربت شوند؟ جواناني كه قرار بود عصاي دست پدران و مادران سالخورده شان باشند و لب به علت عدم وجود صنايع اشتغال زا در شهر ، رفتن را به ماندن ترجيح دادند و علاوه بر تحمل رنج غربت ، نگراني هميشگي را براي پدران و مادران به ارمغان آورند.

بسياري از همشهريان زيرابي، در رشته هاي مختلف پزشكي و حوزه ي در مان چهره هاي سرشناسي در كشور هستند. پزشكان حاذقي كه وجودشان براي هر منطقه اي از كشور اسلامي ما،نعمت و بركت خواهد بود. خواست مردم زحمتكش سوادكوه ، بخصوص زيراب، حضور و توجه اين قشر تحصيل كرده و فداكار ، در حوزه هاي درماني و بيمارستان زيراب است. هرچند اين حضور مقطعي باشد ولي اميدواريم سازكاري انجام گيرد تا درد و آلام مردم زيراب بدست پزشكان و متخصصان زيرابي التيام يابد.

نمي خواهيم اين محال را به دردنامه تبديل كنيم.از كمبودها و نقص ها زياد صحبت كنيم. حال موقع كار و تلاش است. بنده بعنوان شهردار زيراب و به نمايندگي مردم اين شهر، دست فعالان اقتصادي ،سياسي، فرهنگي ، اجتماعي و تمام همشهريان عزيزمان را كه  دور از زيراب زندگي  مي كنند ولي قلبشان به عشق زادگاهشان مي تپد را به گرمي مي فشارم.

بنا به گفته بزرگان دين، دوست داشتن وطن و زادگاه بخشي از ايمان است. وقت آن رسيده تا همشهريانمان كه از همين آب و خاك ، بال و پر گرفته اند و به موفقيتهاي كلان رسيده اند ، به موطن خود اداي دين كنند. و چه جبران كردني از اين بهتر كه زمينه هاي اشتغال و آباداني را براي جوانان شهرمان فراهم سازند.

اين مجموعه به همراه شوراي اسلامي شهر راه رسيدن به آينده اي روشن تر را هموار مي كنيم تا زيرابيهاي عزيز كه چه از لحاظ مالي و چه از نظر اداري و مناصب مملكتي، دستي بر آتش دارند . در كنار تمام فعاليتهاي خود در ديگر نقاط كشور عزيزمان ، زيراب را هم ببينند  و به ياري جوانانشان بشتابند.

در خاتمه از جناب آقاي دكتر قباديان و تمامي عزيزاني كه در برگزاري همايش سوادكوهي ها تلاش مي كنند ، تشكر ويژه و خالصانه دارم.

خدايا چنان كن سرانجام كار

تو خشنود باشي و ما رستگار   

به نقل از ويژه نامه حرف مردم

نظرات رسیده
کاربر محترم، لطفاً نظرات خود را وارد نمائید.
نام :
ایمیل :  
آدرس سایت :
متن :
کد امنیتی :
 
?