ورود اعضا |           


 

تعدادبازدید » 435

تاریخ » ۱۳۹۵/۶/۲۱

?
رییس کمیسیون فرهنگی شورای عالی استانها

کمالی گفت: سازمان ملی جوانان قبل از الحاق به وزارت ورزش فعالیت های بسیار چشمگیری داشت. اما اکنون فعالیت وزارت ورزش و جوانان بیشتر در بخش اول (ورزش) خلاصه شده است.

 

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای عالی استان ها، نرگس کمالی در سی و یکمین اجلاس عمومی شورای عالی استان ها طی سخنانی خطاب به سید مناف هاشی، معاون وزیر ورزش و جوانان با بیان اینکه سازمان ملی جوانان قبل از الحاق به وزارت ورزش فعالیت های بسیار چشمگیری داشت عنوان کرد: این سازمان زمانی که به عنوان یک سمن (NGO) در کل کشور فعالیت می کرد عملکرد خوبی داشت. اما اکنون فعالیت وزارت ورزش و جوانان بیشتر در بخش اول (ورزش) خلاصه شده است.

 

کمالی افزود: در خصوص فعالیت هایی که این سازمان در گذشته داشته امروزه در وزارت ورزش و جوانان کمتر مشاهده می کنیم.

 

رئیس کمیسیون فرهنگی شورای عالی استان ها با بیان اینکه بسیاری از برنامه های سازمان ملی جوانان جنبه مالی نداشته است اضافه کرد: بسیاری عدم فعالیت این وزارتخانه در زمینه جوانان را کمبود منابع مالی می دانند در حالی که بسیاری از فعالیت های فرهنگی سازمان ملی جوانان جنبه مالی نداشت.

 

وی خطاب به معاون وزیر ورزش و جوانان بیان کرد: همانطور که خودتان به درستی اشاره کردید ارتباط تنگاتنگی بین شورا و شهرداری با  وزارت ورزش و جوانان وجود دارد پیشنهاد میدهیم تفاهم نامه ای بین طرفین در این خصوص عقد شود تا بتوانیم فعالیت های خود را در محیط شهری همسو کنیم.

 

کمالی با اشره به موازی کاری در زمینه ورزش در شهرها گفت: با توجه به پتانسیل های شورا و شهرداری در زمینه ورزشی ادغام بودجه های ورزشی وزارت ورزش و جوانان با شورا و شهرداری هم می تواند از موازی کاری جلوگیری کند و هم خدمات مطوب تری به شهروندان ارائه شود.

 

رئیس کمیسیون فرهنگی شورای عالی استان ها بالا بردن ظرفیت ورزشی در سطح شهر را پر اهمیت دانست و تصریح کرد: وزرات ورزش و جوانان با امکاناتی که در اختیار دارد می تواند با عقد تفاهمنامه ای با بانک ها تسهیلات وام با سود کم را برای جوانانی که در زمینه ورزشی فعالیت می کنند را فراهم نماید.

 

وی در خصوص ورزش همگانی نیز گفت: اکنون به صورت پراکنده پیاده روی های خانوادگی در سطح کشور وجود دارد برای گسترش این نوع فعالیت های پیشنهاد می کنم یه کمیته مشترک بین کمیسیون فرهنگی شورای عالی استان ها با وزرارت ورزش و جوانان تشکیل دهیم. برای شروع کار نیز می توانیم یک روز را به عنوان روز پیاده روی خانوادگی در هفته تربیت بدنی در تقویم کشور ثبت کنیم تا در این روز همه با هم در این برنامه همگانی شرکت کنیم.

نظرات رسیده
کاربر محترم، لطفاً نظرات خود را وارد نمائید.
نام :
ایمیل :  
آدرس سایت :
متن :
کد امنیتی :
 
?