ورود اعضا |           


 

تعدادبازدید » 512

تاریخ » ۱۳۹۴/۷/۲۰

?
درخواست شهردار زیراب از رییس دولت تدبیر و امید

درخواست شهردار زیراب از رئیس دولت تدبیر و امید

محمود اعتصامی شهردار زیراب از رئیس دولت تدبیر و امید خواست تدبیری اندیشیده شود تا خانواده های آسیب دیده در سیل 29/4/94 زیراب با امید به زندگی برگردند.

سیل اخیر مازندران در منطقه سوادکوه خسارات فراوانی به جا گذاشت و این خسارات در محدوده شهری زیراب بیشتر از دیگر نقاط شهرستان بوده درسیل اخیر به غیر از خسارات فراوان به تاسیسات زیربنایی،زمینهای مسیر رودخانه تالار و چند واحد مسکونی و تجاری در مرکز شهر زیراب صد در صد ویران شد و صاحبان ساختمانها نتوانستند حتی لوازم زندگی خود را از خانه خارج کنند و آب همه زندگی آنها را با خود برد. با توجه به سفر رئیس جمهور و هیات دولت در مهرماه سال جاری ، شهردار زیراب از رئیس جمهور خواست با اعزام نماینده ویژه به زیراب خانواده آسیب دیده سیل اخیر را مورد حمایت جدی قرار دهند . محمود اعتصامی گفت: تمامی دستگاههای متولی ، نماینده ای را جهت بررسی وضعیت خسارت وارده به منطقه اعزام کردند اما تاکنون هیچ اقدام عملی در این حوزه صورت نگرفته است.شهردار زیراب با اشاره به اینکه عکس و فیلم ساختمانهای تخریب شده سیل اخیر زیراب هم سوژه بسیاری از سایتها و خبرگزاریها ی جهانی می باشد . از دکتر روحانی رئیس جمهور خواست اقلام فوری برای پایان دادن به این وضعیت را در سفر به مازندران در برنامه کاری خود قرار دهند و خانواده های آسیب دیده در حادثه سیل اخیر زیراب را مورد حمایت های مالی جدی قرار دهند.

از روکش آسفالت تا نهضت آسفالت در خیابانهای شهری زیراب

بهسازی و رو کش آسفالت جاده اصلی در محور تهران-شمال در محدوده شهری زیراب با همکاری اداره راه و شهرسازی و با پیگیریهای مهندس علی پور نماینده مجلس، کشاورزیان معاون راهداری کشور، نبیان معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری مازندران، امام جمعه محترم ، شورای اسلامی وشهرداری زیراب آغاز گردیده و بزودی پروژه نهضت آسفالت اکثر خیابانها و وچه های شهر زیراب را در بر خواهد گرفت.

محمود اعتصامی شهردار زیراب در گفتگو با خبرنگار ما با اشاره به پیگیریهای مستمر در دو سال گذشته نسبت به بهسازی و روکش آسفالت در جاده اصلی گفت: خوشبختانه تلاشهای مستمر منتج به شروع عملیات روکش آسفالت در محدوده شهری در محور تهران-شمال گردید و قرار است در دو طرف بلوار در جاده اصلی بهسازی با روکش آسفالت انجام گیرد.

اعتصامی تاکید کرد شهرداری انتظار دارد با تسریع در عملیات اجرایی مردم شهر و مسافرینی که از این محور استفاده می کنند مسافرتی خوب و ایمن را در جاده ها تجربه کنند. روکش آسفالت در جاده اصلی محدوده شهری زیراب در محور تهران-شمال حدود 5 کیلومتر است که با احتساب لاین برگشت به 10 کیلومتر می رسد. محمود اعتصامی شهردار زیراب همچنین وعده داد و آینده ای نزدیک ادامه پروژه نهضت آسفالت را در اکثر خیابانها و کوچه های شهر زیراب آغاز خواهد کرد. وی از حمایت های مهندس علیپور نماینده مجلس ، امام جمعه شهر زیراب ، استانداری و شورای اسلامی شهر در تامین منابع مورد نیاز برای آسفالت خیابانها و کوچه های شهر قدردانی کرد.

شهردار زیراب با اشاره به سیل تیرماه سالجاری گفت: همچنان منتظر انجام تعهدات و وعده های مسئولین در بازدیدهای مختلف هستیم که متاسفانه آنچه انتظار مردم و مسئولین شهری بوده صورت گرفت و شهرداری هنوز هم با هزینه های سنگین اجاره بلدوزر و دیگر دستگاههای مورد نیاز در برخی مناطق در حال لایروبی رودخانه می باشد. وی همچنین به جلسات مکرر ستاد بحران استان و دستور تاکیدی جناب نبیان معاونت عمرانی استانداری در خصوص واگذاری رودخانه تالار در محدوده شهری زیراب به شهرداری اشاره کرد و گفت: متاسفانه پس از گذشت 3 ماه هنوز هیچ اقدامی از سوی آب منطقه ای استان صورت نگرفته است. اعتصامی گفت: در صورت تخصیص اعتبار مورد نیاز در خصوص احداث دیوار حفاظتی شهر زیراب این شهرداری تعهد انجام آن را به نحو احسن خواهد کرد و شهر زیراب را در مقابل سیل بیمه می کند. شهرداری زیراب از شروع عملیات احداث دیوار حفاظتی در برخی نقاط خبر داد و گفت: با توجه به عدم تخصیص اعتبارات ، این شهرداری با سازمان بسیج سازندگی مازندران جهت احداث دیوار حفاظتی قراردادی منعقد نموده که عملیات اجرایی این پروژه آغاز گردیده است.محمود اعتصامی شهردار زیراب به قطع ارتباط قسمت شمالی و جنوبی شهر با تحریب چند دهنه پل در برخی نقاط شهر نیز اشاره کرد و گفت یکی از این پلها ، پل کوثر در خیابان 17 شهریور بوده که با توجه به وجود دو آموزشگاه در قسمت جنوبی شهر با تملک زمین و ایجاد یک خیابان جدید در سطح شهر با احداث یک پل جدید که با همکاری شهرداری و شورای اسلامی شهر ساری در اختیار قرار گرفته ارتباط این دو بخش شهر مجددا برقرار خواهد گردید.

اعتصامی تاکید کرد رعایت موارد فنی در اجرای پروژه پل جدید کوثر   لحاظ می شود .این پل بطول 50 متر و عرض 2.5 متر می باشد و شهرداری با برآورد هزینه 400 میلیون تومانی احداث پایه های پل و بازوهای نگهدارنده را در برنامه های جاری خود قرار داده است.

 

 

   

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

نظرات رسیده
کاربر محترم، لطفاً نظرات خود را وارد نمائید.
نام :
ایمیل :  
آدرس سایت :
متن :
کد امنیتی :
 
?