ورود اعضا |           


 

تعدادبازدید » 596

تاریخ » ۱۳۹۲/۱۰/۱۴

?
سرپرست شهرداري زیراب در گفتگوی اختصاصی با نهضت شمال

 

    محمود اعتصامی شهردار زیراب در گفتگوی اختصاصی با نهضت شمال

 گفت: شهر و شهروند از مهم‌ترین مفاهیم اجتماعی سیاسی است که همواره در طول تاریخ راه پر فراز و فرودی پیموده و از طرف متفکران و صاحب نظران علاقمند به مسایل اجتماعی از ادوار باستان تا کنون مورد بحث قرار گرفته است.در جامعه شناسی، شهر مانند یک نظام پویا است و از بخش‌های کم و بیش منسجمی تشکیل شده است. سیستم شهری در بردارنده تفکرات، ریشه‌ها و روابط واقعی است.

 شهردار زیراب افزود: رویکرد عمومی در مدیریت شهری پویا از این قرار است که تا چه حد می توان از افکار عمومی و توان مردم برای اداره شهر بهره جست تا از این رهگذر به واسطه این ارتقای معنوی (دخیل بودن مردم در اداره شهر) یک ارتقای مادی نیز صورت پذیرد. هنگامی ارتقای مادی شهر پا برجاتر خواهد بود که ارتقای معنوی شهر استوار باقی بماند. وجهی از ارتقای معنوی در شهر، حسن تعلق خاطر به محل زیست است. این تعلق خاطر هر چه بیشتر باشد، شهروند می کوشد در نگهداری شهر خود کوشاتر ظاهر شود.

اعتصامی بیان داشت: اگر باب مشاركت فعال بسته باشد و شهروند به شهرنشین تنزل پیدا كند، نه تنها شاهد رشد و تعالی شخصیت مردم، بسط و استخراج توانایی های افراد، تقویت هویت شهری و احساس تعلق به شهر، تقویت حس اعتماد و همكاری میان اهالی شهر و شهرداری ها نیستیم، بلكه دارای كمترین میزان كاركرد و بهره وری در نظام مدیریت شهری نیز خواهیم بود

 وی اضافه کرد: ازاین منظر،شهرزیراب  با وجود نقاط قوت و فرصت­های متنوع پیش رو،اگرچه در امور مالی با مشکلاتی روبرواست،لیکن باهم اندیشی،مشارکت عمومی وتعامل باشهروندان محترم وصاحب نظران میتوان بارقه امیدی دردل شهروندان زیرابی ایجادکرد.  شهردار زیراب ظرفیت ها وپتانسیل های باالقوه درشهرزیراب را رودخانه تالارکه ازوسط این شهرگذرمیکند،طبیعت بکروزیبا(تپه وماهور)که چشم هررهگذری رابه خودخیره می سازد،وجودامامزادگان (امامزاده ابوطالب،وامامزاده عبدالحق)دانشگاه واولین پارک علمی وتحقیقاتی شهیدبهشتی، پردیس 2ودیگراماکن تفریحی،علمی وزیارتی برشمرد که می توان برای رشد،توسعه وبه اعتلای این شهرزیباکمک شایانی کند.

وی با اشاره به گزارش پروژه های عمرانی وفعالیتهایی که هم اکنون باکمک اعضای محترم شورای شهروهمشهریان عزیزدردست اقدام می باشد گفت:  زیباسازی نقاط مختلف شهر،  زیرسازی وآسفالت روبه روی بیمارستان شهدا،  روکش آسفالت خیابان آزادی،  تعریض خیابان شهیدقرنی،  کانال کوچه ماهان درکردآباد،  تعریض جاده کرچمبور، تعریض پیچ چندلا،  آسفالت کوچه جاویددر17شهریور،  آسفالت کوچه فتح2 و روکش آسفالت درحوالی شهر برشمرد و افزود: دیگر پروژه های این شهرداری بعدا برای همشهریان اعلام خواهد شد.

 

 

نظرات رسیده
کاربر محترم، لطفاً نظرات خود را وارد نمائید.
نام :
ایمیل :  
آدرس سایت :
متن :
کد امنیتی :
 
?